Vyberte stránku

Jsem Terka
a hledám (spolu)práci

Mgr. Tereza Ševčíková

Liberec a okolí, online

+420 602 462 436

terka@terezasevcikova.cz

O mně

Jsem Tereza Ševčíková, multipotenciálka, která hledá práci.

NABÍZÍM široký rozhled, schopnost vidět „the big picture“, limity a souvislosti procesů a systémů i tam, kde je jiní nevidí. Celoživotní sebe rozvoj a vzdělávání, samostatnost, flexibilita a rychlá adaptace jsou pro mě samozřejmostí. Jsem prokomunitní individualista a preferuji otevřenou komunikaci a pojmenovávání věcí pravými jmény.

HLEDÁM práci, která se stane nedílnou součástí mého života. Ve které budu moci uplatnit sebe. Tedy nejen vzdělání, znalosti a zkušenosti, ale také osobní dary a talenty. Proto se nebojím vstoupit i do zcela neprobádaných vod nových oborů. Rozhodně ale potřebuji práci, kde jsou společný cíl, smysl, přínos a kvality jednotlivců mají důležitější než firemní hierarchie, kde lidé nejsou jen čísla. A v neposlední řadě práci (nebo i práce), která uživí mě, mou dceru a našeho kocoura.

Z mé pracovní historie

Patřící do jedné z posledních vln Husákových dětí, mám za sebou 20+ let poměrně barvité pracovní praxe, kde průsečíkem je vzdělávání.

Od svých 13 let pracuji s lidmi. Začínala jsem vedením družiny v turistickém oddíle, poté příprava a vedení táborů a volnočasové aktivity pro mládež. Postupně jsem se dostala k zážitkové pedagogice a teambuildingu a při výběru vysokoškolského studia zakotvila na Liberecké Technické univerzitě a získala magisterský titul v oboru učitelství angličtiny a informatiky.

Do učení angličtiny jsem se vrhla už při studiu. Od té doby jsem učila ve firmách i školách, státních, soukromých, základních i jazykových. Za zmínku stojí zejména spolupráce se společnostmi Ceet a Wattsenglish, nebo s Kalmanem Horvátem na jeho projektu Bioangličtiny; ze škol potom hlavně ZŠ Na výběžku, Liberec. V průběhu celé své pedagogické praxe jsem se podílela na tvorbě řady vzdělávací programů, materiálů a metodik.

Postupně jsem také pronikala hlouběji do oboru zážitkové pedagogiky, práce s týmy a soft skills ve spolupráci zejména se společností Outdoor solutions.

Už od vysokoškolského studia je mou velkou vášní proces učení sám o sobě. Nejen metodika konkrétního předmětu, ale hlavně to jak se učíme, přijímáme nové informace a osvojujeme si nové dovednosti. S hlavním důrazem na vše, co je potřeba, abych jako učitel své žáky skutečně na-učila. A jak se učit, abych se danou látku skutečně naučila. Tato moje vášeň vyústila v době covidu do projektu Learning design by Tereza, jehož cílem je předávání těchto znalostí a dovedností. Jak tvůrcům vzdělávacích materiálů, tak i studentům.

Díky svým širokým znalostem a zkušenostem z oblasti vzdělávání jsem byla před dvěma lety oslovena společností Edookit (člen holdingu Unicorn) a přijala nabídku spolupracovat s nimi na vizi, dalším rozvoji a dokumentaci systému. Během roku jsem rozšířila své zaměření z jednoho systému na celé portfolio vzdělávacích produktů společnosti Unicorn. V Education Product hubu jsem jako Business analytik měla na starosti hlavně vizi a vývoj nového komplexního systému pro řízení vzdělávacích aktivit a vzdělávacího obsahu a s tím související dokumentaci. Z důvodu redukce investic byla se mnou na konci března 2023 tato spolupráce ukončena.

Životopis

Z mé osobní historie

Jako správný teenager jsem si před (mnoha) lety kladla otázku „Kdo jsem?“ a „Proč tu jsem?“ Tyto otázky mě nepřestaly provázet a v různých obdobích mého života získávaly nový význam a rozměr. Hledání odpovědí a souvislostí mě přivedly na cestu sebe-rozvoje. Prošla jsem řadou výcviků a seminářů, které vedle přínosu pro mě samotnou měly vliv a využití i v mé práci.

práci s lidmi jsem například uplatnila znalosti a zkušenosti z výcviků v systemické práci a konstelacích, práci s traumatem, jeho prevenci a léčení (Ria Verlinden – Systemic work, Věra Kučerová – Rodinné konstelace, Elena Tonetti-Vladimirova – Birth into being). Díky nim postupně získával můj život a moje, nejen pedagogická, praxe další rozměr a přidanou hodnotu. Další dílkem do skládanky mých zájmů a mého života je tělo a jeho fungování. Vliv stravy, spánku a psychiky na naše tělo a naopak.

Většinu svého volného času trávím se svou dcerou. Máme rády tvoření, kavárny, inline brusle, občasné cestování, vyprávění příběhů a spolu-bytí. V posledním roce jsem objevila kouzlo Improvizace, která mému životu i práci přinesla další, doposud neznámý rozměr.

Pro fandy typologií

Human design: Emoční Manifestor 4/6
Dynamika bohatství: Tvůrce
MBTI: INFP-T
Astrologie: Rak (Asc Lev)
Čínská astrologie: Koza (země)
Talenty: Vášeň/Autorita

Moje praxe ve zkratce

Vzdělávání a učení
 • od předškolního věku po zralé dospělé
 • zájmové kluby, korporátní vzdělávání, školy státní, soukromé, alternativní
 • od jednotlivců po týmy a větší skupiny
 • zážitkové a projektové učení
 • online vzdělávání
 • organizace a vedení kurzů a programů
 • tvorba metodiky
 • návrh a tvorba vzdělávacích materiálů a plánů
 • vzdělávání lektorů
Analýza a systémy
 • schopnost vidět „the big picture“

 • business analýza

 • dekompozice

 • tvorba vize a plánování

 • produktová dokumentace

 • tvorba uživatelských příruček

Práce s lidmi
 • 30+ let praxe vedení, provázení, učení, mentorování, lektorování …

 • schopnost naslouchání a propojování souvislostí

 • využití osobnostních typologií (MBTI, Dynamika bohatství, Human desing apod.)

 • teambuilding

 • výcviky systemické práce, práce s traumatem a bodyworku

Reference

Tereza Ševčíková působila v naší IT firmě přes dva roky. Já osobně jsem s ní spolupracovala rok. Působila pod mým vedením na pozici Business Analyst pro vzdělávání. Zabýváme se výrobou aplikací, které zlepší způsob výuky v různých institucích.

Tereza se podílela na specifikaci business požadavků daných aplikací, řešila různé koordinační aktivity při zavádění aplikace do provozu.

U Terezy jsem velmi ocenila, že se vždy chopila zadaných úkolů zodpovědně a pracovala na nich, i když zasahovaly mimo rámec její specializace.

Tereza je velmi spolehlivá a pracovitá. Vždy dodržuje termíny a plní své povinnosti s profesionalitou a nadšením. Je schopná připravit a kvalifikovaně prezentovat vyhotovené úkoly. Umí prosadit svůj vlastní názor. Její silnou stránkou je anglický jazyk na vysoké úrovni.

Tereza má také vynikající mezilidské dovednosti. Je přátelská, komunikativní a empatická. Dokáže navázat dobrý kontakt se svými kolegy i zákazníky. Je ochotná sdílet své zkušenosti a rady s ostatními členy týmu a podporovat je v jejich rozvoji.

Kateřina Dolejšová

Product hub manager, Unicorn

There are several characteristics that come to my mind when I think about Tereza: great analyst skills, competency, responsibility and negotiation skills.

She is capable of catching the business objective, transform it to a clearly written user story which is usually complex and covers the business needs completely. She is great at analysis of customer’s needs and clear communication between the client and product team.

Tereza has also strong expertise in education which was beneficial for learning management system which we develop. Her ideas were useful and brough high added value to the products.

Liubov Kryvutsa

Product manager, Unicorn

Terka always dives deep into the task and completes all of the assignments diligently and in time. She is really good at providing valid feedback and is willing to hear feedback from others. She is a good team player and communication is always smooth.

Marina Shamaeva

Product manager, Unicorn

Kontakt

+420 602 462 436

terka@terezasevcikova.cz